Ruszyła Rzeszowska Liga Futsalu

Ruszyła Rzeszowska Liga Futsalu.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły Heiro II Rzeszów oraz Zaczernia.
Zwycięstwo odniosła drużyna z Zaczernia 5-3. Prowadzenie objęła drużyna z Zaczernia, Heiro II grało bardzo ambitnie ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowaną drużynę przeciwników. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych, młodzież z drużyny Heiro II wyraźnie jednak osłabła w końcówce i musiała uznać wyższość rywala. Obie drużyny się szanowały, sędzia rzadko używał gwizdka.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się drużyny SMD LED oraz Emerytów.

Mecz był bardzo wyrównany, grę prowadziła drużyna SMD LED. Szybko zdobyła pierwszą bramkę i dzięki temu łatwiej jej było kontrolować spotkanie. Chwilę później było już 2-0. Nadzieję Emerytom dał Grzebień który zdobył bramkę kontaktową, jednak SMD LED odpowiedział po kilku minutach kolejnym trafieniem. Parę minut przed końcem Emeryci zdobyli bramkę kontaktową i zanosiło się na sporą niespodziankę jednak doświadczona drużyna SMD LED utrzymała wynik do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-2. Pomimo porażki w drużynie Emerytów błyszczał bramkarz Maciej Surowiec, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

W ostatnim meczu pierwszej kolejki Kormed Lubaczów pokonuje Projektanta 4-1.

Kormed to debiutant w Rzeszowskiej Lidze Futsalu i już w pierwszym meczu zmierzył się z silna ekipą Projektanta. Na wstępie należy dodać że Projektant wystąpił jedynie z dwoma rezerwowymi, co miało wpływ na końcowy rezultat. Pomimo braków kadrowych w momencie gdy przegrywali 2-0 stac ich było na bramkę kontaktową, ale w dniu dzisiejszym nie byli w stanie urwać punktów konsekwentnie grającej drużynie Korzeniowskiego. Dwie bramki dla zespołu Kormedu zdobył Artur Kadłubkiewicz.