Jak wygląda sprawa awansu do 1 ligi ?!


Heiro Rzeszów lider drugiej ligi grupy małopolskiej ma duże szanse na awans ale z czym to tak naprawdę się wiąże ?!

Po pierwsze Heiro musiałoby wygrać rozgrywki II ligi małopolskiej. Praktycznie sytuacja w tabeli wygląda dla Rzeszowian znakomicie. Przy dobrym układzie (porażka Lublina w Mielcu, zwycięstwo Heiro w Nowinach) remis w Rzeszowie z Fair Play (w 7 kolejce) zapewni pierwsze miejsce. To jednak awansu nie gwarantuje.

Heiro wygrywając II ligę małopolską zmierzy się z jednym z trzech rywali w dwumeczu barażowym. Potencjalnie możemy trafić (wg aktualnego stanu w tabeli) na Partnertech Sieradz, AZS UG Gdańsk lub Rudnie Zabłudów (woj. podlaskie). Wyjazd więc będzie na pewno daleki.

Nowy sezon I ligi to jednak całkiem nowe realia. Liga liczyć ma 14 zespołów (ciekawy czy będzie na tyle klubów by podołać olbrzymim kosztom ?). Na dzień dzisiejszy I liga w sezonie 2010/11 wyglądalaby następująco:

Marwit Toruń, Gwiazda Ruda Śląska – dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy PLF,
GKS Tychy / TPH Polkowice / Marioss Opole, Tacho Toruń -przegrany barażów o miejsce w Ekstraklasie PLF (2 z 4 drużyn),
Gatta Zduńska Wola, AZS UW Warszawa, MOKS Białystok, Babylon Siemianowice, Inpuls Siemianowice, Remedium Pyskowice– drużyny z miejsc 3., 4. i 5. obu grup I ligi PLF,
Marex Chorzów/KS Gniezno– zwycięzca barażów pomiędzy drużynami z miejsc 6. obu grup I ligi PLF (1 z 2 drużyn)
UPOS Komart Knurów– zwycięzca grupy śląskiej II ligi PLF
Heiro Rzeszów/AZS UG Gdańsk/Partnertech Sieradz/Rudnia Zabłudów (2 z 4 drużyn) 

Koszty gry w lidze będą wyższe niż w Ekstraklasie (nie biorąc pod uwagę wysokości kontraktów w Ekstraklasie). Każda drużyna ma grać zawodnikami wyłącznie futsalowymi co będzie olbrzymim obciążeniem finansowym dla klubów. Ekstraklasa ma być pokazywana w telewizji (nieoficjalnie mówi się o Polsacie Futbol) ale co z I ligą ??

Rzeszów z pewnością zasługuje na klub w I lidze ale czy koszty takiej gry sa adekwatne do prestiżu ligi – wydaje nam się iż nie. Nasz klub nie jest odosobniony w takim stwierdzeniu.

Wyraż swoją opinię na ten temat na: http://forum.miastorzeszow.pl/topics124/heiro-znow-w-i-lidze-futsalu-vt3533.htm#36553


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *