Rozszerzają rozdział futsalu z „trawą”


Prezentujemy pismo zawierające ustalenia ostatniego zjazdu Komisji Futsalu PZPN. Pismo mówi o tym jaki kształt będą posiadały rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2010/11.

„ ….
    Przypominam, iż reforma zakłada nowy schemat organizacyjny rozgrywek począwszy od sezonu 2010/2011. Rozgrywki PLF prowadzone będą w następujących klasach rozgrywkowych:

    a. Ekstraklasa PLF, składająca się z 12 zespołów. Utworzą ją zespoły, które w sezonie 2009/2010 zajmą     w rozgrywkach Ekstraklasy PLF miejsca 1-9; zwycięzcy w sezonie  poszczególnych grup I ligi PLF          w sezonie 2009/2010; zwycięzca meczu barażowego rozegranego pomiędzy 10 zespołem Ekstraklasy        a  zwycięzcą meczu barażowego pomiędzy wicemistrzami obu grup I ligi PLF w sezonie 2009/2010.

b. I liga PLF, składająca się z 14 zespołów. Utworzą ją drużyny, które w sezonie 2009/2010 zajmą w rozgrywkach Ekstraklasy PLF miejsca 11-12, przegrany zespół     z meczu barażowego o prawo gry w Ekstraklasie PLF, przegrany zespół z meczu barażowego pomiędzy wicemistrzami obu grup I ligi PLF; zespołów z miejsc 3-5 obu grup I ligi PLF; zwycięzca meczu barażowego rozegranego pomiędzy 6. zespołami obu I ligi PLF; zwycięzców meczy barażowych pomiędzy mistrzami poszczególnych grup II ligi PLF.

c. II liga PLF, składająca się z 4 grup po 12 zespołów. Utworzą te grupy: przegrany zespół z meczu barażowego pomiędzy 6. zespołami w obu grupach I ligi PLF, drużyny które w sezonie 2009/2010 zajmą w rozgrywkach obu grup I ligi PLF miejsca 7-11 (10); pokonane drużyny w meczach barażowych pomiędzy mistrzami poszczególnych grup II ligi PLF; pozostałe zespoły z poszczególnych grup II ligi PLF; w razie konieczności uzupełnienia ilości zespołów dopuszczone do rozgrywek zostaną nowo powstałe kluby futsalowe na podstawie zgłoszeń przesłanych na adres biura Wydziału Futsalu PZPN.

d. III liga PLF, składająca się z 8 grup. Tworzona będzie według otrzymywanych zgłoszeń przy zastosowaniu podziału terytorialnego:
grupa I: woj. zachodniopomorskie i lubuskie,
grupa II: woj. wielkopolskie i dolnośląskie,
grupa III: woj. śląskie i opolskie,
grupa IV: woj. pomorskie i kujawsko-pomorskie,
grupa V: woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie,
grupa VI: woj. mazowiecki i łódzkie,
grupa VII: woj. małopolskie i świętokrzyskie,
grupa VIII: woj. podkarpackie i lubelskie.

Rozgrywki Ekstraklasy, I i II ligi PLF prowadzone będą przez Komisję Gier Wydziału Futsalu PZPN. Natomiast rozgrywki III ligi PLF prowadzone będą przez Komisje Futsalu wojewódzkich lub okręgowych związków piłki nożnej na podstawie umowy zawartej   z Wydziałem Futsalu PZPN.

    Ponadto reforma rozgrywek zakłada bezwzględny zakaz łączenia przez zawodników gry w zespołach piłki nożnej 11-osobowej oraz zespołach futsalowych.

Komentarze osób związanych z futsalem znajdziesz tutaj -> http://40minut.pl/aktualnosci.php?sec=index&id=1184


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *