Zapowiedź sobotnich derbów Podkarpacia !


Już w najbliższą sobotę (27 marca br. g, 17:30) w hali ZSA przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie rozegrane zostaną derby Podkarpacia pomiędzy Heiro Rzeszów a Fair Play Mielec. Będzie to spotkanie 7 kolejki o Mistrzostwo II Polskiej Ligi Futsalu. Wstęp na mecz jest bezpłatny ! Zawodnicy Heiro wygrywając w tym prestiżowym meczu zapewnią sobie Mistrzostwo II ligi gr, małopolskiej i szansę awansu do I ligi w meczu barażowym z PartnerTechem Sieradz (mistrzem II ligi wielkopolskiej). Wybiegając „daleko w przyszłość” pierwszy mecz miałby się odbyć w Sieradzu a rewanż w Rzeszowie.

Heiro rewanżową rundę rozpoczęło od zwycięstwa na bardzo „ciężkim” terenie w Nowinach. Wygrana nie przyszła łatwo a rzeszowski zespół stracił dodatkowo w konsekwencji 4 zółtej kartki Krzysztofa Łodej (będzie pauzował w meczu z Fair Play Mielec). Bramki dla Heiro w tym spotkaniu strzelali bracia Krawczyk (Łukasz – 2, Piotr – 1).

Fair Play podejmował w pierwszej kolejce drugiej rundy mocny zespół AZSu Lublin. Zbytnia pewność siebie zgubiła jednak przyjezdnych, którzy z Mielca wywieźli zaledwie jeden punkt i szanse na wygranie rozgrywek II ligi stopniały znacznie. Mielecka młodzież pokazała charakter i z wyniki 0-2 potrafiła „wyciągnąć” na 3-2. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3-3. Bramki w tym spotkaniu zdobywali dla Fair Play Tomasz Skowron 2 i Łukasz Skowron II – 1.

Porównanie pierwszych piątek obu druzyn:

Bramkarze:
Kozdraś vs Nowak : Obaj zawodnicy prezentują się bardzo dobrze. Kozdraś to bardzo mocny punkt w Heiro (zdobył tytuł najlepszego gracza Heiro w 2009 r.), Nowak potrafi zagrać świetnie i staje się coraz lepszym bramkarzem.
Plus dla Heiro

Zawodnicy z pola:
Krawczyk Ł vs Lechowicz : Krawczyk to zdecydowanie bardziej doświadczony zawodnik. W pierwszym meczu w Nowinach zaprezentował się bardzo dobrze. Lechowicz ma problemy z silnymi rywalami ale z czasem powinien być dużym pożytkiem w ekipie Fair Play.
Plus dla Heiro

Konopka vs Baran
Argentyńczyk powoli wraca do optymalnej formy (w lidze środowiskowej strzelił 3 bramki) i również doświadczenie przewyższa umiejętności Marcina Barana. Konopka to lider strzelców II ligi małopolskiej.
Plus dla Heiro

Krawczyk P. vs Skowron Ł II
Ciekawe zestawienie jednak znów na plus dla Heiro. Piotr Krawczyk to nie da się ukryc ikona Heiro w którym gra od czterech sezonów (III liga- 2 sezony, I liga, II liga). Na swojej pozycji powinien swoim ograniem wygrać korespondencyjny pojedynek ze Skowronem. Zawodnik Fair Play dysponuje ciekawą techniką.
Plus dla Heiro

Trawka vs Skowron T.
Doświadczenie znów powinno wziąć górę. Młody zawodnik Heiro wchodzi dopiero do pierwszego składu co dla wielu jest sporym zaskoczeniem. Skowron decyduje o sile ofensywnej zespołu Fair Play. Jego indywidualne szarże często są sporym zagrożeniem pod bramką rywali.
Plus dla Fair Play

Plusy dla Heiro: 4
Plusy dla Fair Play: 1

Historia potyczek:

Oba zespoły w sobotę spotkają się w piątym oficjalnym spotkaniu. Dotychczas Heiro wygrało wszystkie cztery spotkania:
Turniej w Mielcu: 1-0 dla Heiro
II liga w Mielcu: 5-4 dla Heiro
Puchar Polski w Mielcu: 4-2 dla Heiro
Turniej w Rzeszowie: 3-2 dla Heiro

Heiro 4 – 0 – 0 Fair Play. Bilans bramkowy 13-8. Średnio w meczu Heiro – Fair Play pada ponad pięć bramek !

Zapowiedz przygotowana przez Fair Play Mielec

Zapowiedź na portalu NOWINY24.pl
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100326/SPORT01/254670139

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *