Heiro Rzeszów – AZS UMCS Lublin 3-3 (1-0)
3:3 Kiczek Ernest (40)

Heiro: Zawora, Latusek – Krawczyk P., Krawczyk Ł, Kiczek, Przybyło, Konopka, Trawka, Kuźmik, Depta, Amarowicz.
zółte kartki: Kiczek, Konopka, Krawczyk Ł.
czerwona kartka: Konopka (druga żółta)

Spotkanie z AZSem UMCS Lublin było dla Heiro ostatnim meczem ligowym w sezonie 2009/10 i aby wygrać te rozgrywki brakowało naszemu zespołowi 1 punktu. Mecz rozpoczą się dobrze dla gospodarzy Piotr Krawczyk ładnie wyminił piłkę z Mateuszem Amarowiczem i wykorzystując niefrasobliwość linii defensywnych AZS wyprowadził Heiro na prowadzenie. W pierwszej połowie grę „prowadziło” Heiro a sytuacje choć nieliczne na bramki miały oba zespoły. Na druga połowę zespół z Lublina wyszedł bardzo zmotywowany i wyrównał już w 30 sekundzie po strzale… głową. Kilka minut później Konopka nie upilnował swojego zawodnika i musiał faulowac za co obejrzał drugi żółty kartonik. AZS skrzętnie skorzystał z tego „prezentu” wychodząc na prowadzenie. Do remisu 2-2 doprowadził kapitan Piotr Krawczyk, który otrzymał lobem zagranie od Radosława Trawki i obrócił się „z obrońcą na plecach” strzelając obok wychodzącego golkipera. Zespół z Lublina jeszcze raz wychodzi na prowadzenie, kiedy wykonywany jest rzut wolny. Po strzale zawodnika AZSu piłka szczęśliwie odbija się od P.Krawczyka a broniący w tym spotkaniu Tomasz Zawora nie jest w stanie zatrzymac piłki i mamy wynik 2-3. Na ostatnie 4 minuty Heiro dycyduje się na wycofanie bramkarza a w tej roli zobaczyliśmy Łukasza Krawczyka. Kilka razy zawodnicy Heiro dochodzą do sytuacji strzeleckiej ale brakuje mocnego a co ważne celnego strzału na bramkę. Na 45 sekund przed końcem wreszcie cel zostaje osiągnięty. Piłka trafia do Kiczka a ten decyduje się na strzał i ku radości miejscowych zapewnia rzeszowianom remis. Warto nadmienić iż w Heiro zadebiutował w meczu ligowym 14 letni Ireneusz Depta (tym samym jest to najmłodszy gracz Heiro w rozgrywkach ligowych – 14 lat i 6 dni), który potwierdza iż warto inwestować w rzeszowską młodzież.

Bramka na 1:0 Piotr Krawczyk 3’08

Bramka na 2:2 Piotr Krawczyk (Heiro)