Heiro Cup 2011: Wywiad z Karolem Jurkiewiczem z zespołu Sąsiedzi


Na kilka pytań przed zbliżającymi się Otwartymi Mistrzostwami Podkarpacia odpowiada Karol Jurkiewicz z drużyny Sąsiedzi Opole. Zapraszamy do lektury.

Przyjeżdzacie aż z Opola na Mistrzostwa Podkarpacia. Jakie cele postawiliście sobie przed turniejem w Rzeszowie ?
Naszym głównym celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się w zmaganiach Mistrzostw. Nie znając siły rywali nie sposób budować założeń, choć wydaje się, że takim planem minimum jaki przed sobą stawiamy jest awans do fazy pucharowej. Liczymy na ciekawe zawody i przetarcie nowych, futsalowych szlaków.
Na jakich zawodnikach opieracie swój skład ? Kto jest wyróżniającą się postacią Sąsiadów ?
Zawodnicy występujący w naszej drużynie to w przeważającej większości gracze niezrzeszeni (nie grający w zespołach z lig trawiastych). Jesteśmy grupą, która w futsal gra już przeszło 10 lat, liczącą 14-16 stałych zawodników w przedziale wiekowym od 21 do 30 lat. Ciężko wskazać wyróżniającą się postać, bowiem nasza siła tkwi głównie w kolektywie i wyrównanej kadrze. Kusząc się jednak na dokonanie takiego wyboru do miana „wyróżniającego się” zawodnika zaliczam bramkarza Mateusza Sułkowskiego występującego na codzień w pierwszoligowym Stangumie Wawelno.
Czy mieliście okazję wcześniej rywalizować z którąkolwiek z drużyn zgłoszonych do Heiro Cup 2011 ?
Nie rywalizowaliśmy jak do tej pory z żadną z ekip zgłoszonych do HEIRO CUP 2011.
Jakimi sukcesami może pochwalić się Wasz zespół ?
Naszym największym sukcesem jest tytuł wicemistrza Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego w Futsalu „MASTERS” w 2008 r. Na codzień rywalizujemy w najwyższej klasie rozgrywkowej opolskiej ligi futsalu. Z imprez wyjazdowych możemy poszczycić się zajęciem 4 miejsca na silnie obsadzonym turnieju „O Puchar Lata”, jaki w lipcu 2010 r. odbył się w gliwickiej hali „Sośnicy”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *