Jaki będzie sezon 2011/12 ? (cz.2)


Sezon 2011/12 II Polskiej Ligi Futsalu gr. 3 zapowiada się ciekawiej między innymi dlatego, iż prawdopodobnie zobaczymy dwie nowe drużyny w tej klasie rozgrywkowej.

 


Po sezonie nieobecności do rozgrywek powrócić ma Akademia Futsal Tarnów. W sezonie 2009/10 drużyna ta zajęła II miejsce w rozgrywkach ustępując jedynie … Heiro.

 

W Tarnowie jest spory popyt na futsal. Tarnowska Liga Futsalu skupia w 6 klasach rozgrywkowych ponad 60 zespołów. Podczas niedawnego meczu 1/16 Halowego Pucharu Polski mecz środowiskowej drużyny Lumaro Ekotar/Elbud Tarnów notabene vicemistrza Podkarpacia z 2010 r. z Pogonią 04 Szczecin obserwowało ok. 400 kibiców.

Akademia Futsal to zespół złożony z młodych zawodników częściowo grających na boiskach trawiastych. Szkoleniowcem zespołu jest doświadczony w kwestiach futsalowych Jakub Drwal – członek Młodzieżowej Komisji Futsalu.

Zupełnie nowa drużyna na II ligowych parkietach ma zostać zgłoszona z Buska-Zdroju. Nowy zespołu to zagadka dla pozostałych ekip. To sprawia iż liga stanie się jeszcze bardzie atrakcyjna dla potencjalnego kibica.

Wyjaśniły się też pierwsze kwestie kadrowe w zespole „Dzików”. Drużyny nie wzmocnią gracze środowiskowego Bać-Polu Andrzej Kawa i Marcin Dawidziak (zagrają w zespole Bać-Polu lub SPARu w rozgrywkach III ligi podkarpackiej). Obaj zawodnicy grali już w Heiro w rozgrywkach I ligi w sezonie 2008/09.

Chęć występu w barwach Heiro wyrazili natomiast inni zawodnicy. Piotr Ożóg (gracz środowiskowego Geokartu oraz Res-Gestu) występujący w A-klasowym Zimowicie Rzeszów. Poza nim jeżeli wszystko pójdzie w należytym kierunku w naszej drużynie zagra Marcin Pietrucha (występował w środowiskowej drużynie IMS Elektronarzędzia a ostatnio Panowie Magnaci). Na „dużym” boisku gra w V-ligowych rezerwach Resovii Rzeszów, podobnie jak kapitan naszego zespołu Piotr Krawczyk. 

Nie można też przekreślać szans na grę w Heiro, 26-letniego Witolda Jakubowskiego. Zawodnik grał w Heiro przez kilka sezonów ligi środowiskowej a także w III lidze (sezon 2007/08). Miał też okazję dwukrotnie zagrać w futsalowej reprezentacji Polski(mecze przeciwko Serbii). Jakubowski obecnie gra w zespole „z trawy” – Siarce Tarnobrzeg.

 

Trwają poszukiwania zawodników nie związanych z klubami piłki nożnej na trawie lub takich, którzy grają w niskich ligach (A i B klasa) i mecze w II ligowym Heiro nie kolidowałby z grą w naszym zespole.

Poprzednie informacje:
Jaki będzie sezon 2011/12 ? (cz. 1)

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *