Jaki będzie sezon 2011/12 ? (cz. 8)W Heiro trwa przygotowywanie dokumentów do wniosku licencyjnego na sezon 2010/11. To aktualnie piorytet w pracach Zarządu. W dniu 20 sierpnia Heiro zorganizuje turniej mini-futsalu „2 na 2”. Po nim zaplanowano spotkanie zawodników zainteresowanych reprezentowaniem „Dzików” w nadchodzącym sezonie.

By móc grać w II lidze futsalu trzeba m.in. otrzymać licencję. Co ciekawe klub otrzymał informację, że nie otrzyma rachunku na kwotę 1450 zł (wpisowe – 1000 zł, licencja – 300 zł, weryfikacja hali -150 zł) bo Wydział Futsalu … nie wystawia na to rachunku !!! Temat wydaje się, więc mocno kontrowersyjny. Klub musiałby wpłacić kwotę potocznie mówiąc „na lewo”, a nie jest ona symboliczna. Zresztą jest to praktyka nie nowa, co martwi.

20 sierpnia br. na parkingu przy hali Podpromie ma odbyć się turniej w mini futsalu 2 na 2. Impreza jest organizowana wspólnie z Urzędem Miasta w Rzeszowie i jest szansą na promocję klubu. Będzie to pierwszy tego typu turniej w naszym mieście, więc zainteresowanie nim jest wielką zagadką dla organizatorów. Udział w zawodach będzie bezpłatny, a wszystkie informacje i zgłoszenia będą publikowane w serwisie www.heirocup.pl

W najbliższych dniach dowiemy się jak ma się sytuacja z kapitanem drużyny i najlepszym strzelcem Heiro w historii klubu, Piotrem Krawczykiem. Zawodnik przebywał na obozie przygotowawczym z zespołem II-ligowej Resovii Rzeszów. Klub wyraził zainteresowanie naszym zawodnikiem, który znakomicie spisywał się w drużynie rezerw (11 bramek w rundzie). Sam zawodnik zaznaczył, iż chce grać również w futsal i mamy nadzieję, że sprawa zakończy się z korzyścią dla naszego klubu. Warto odnotować, iż Krawczyk okazał się najszybszym w ekipie Resovii w sprawdzianie na 30 metrów !!!

Być może w Heiro w tym sezonie zobaczymy obcokrajowca. Nie będzie to raczej argentyńczyk Mariano Konopka, który studiuje bardzo wymagający kierunek na Politechnice Rzeszowskiej. Zawodnik jednak najpierw będzie musiał przejść testy w naszym klubie pod kątem przydatności do zespołu !

Wiadomo też, że w sezonie 2011/12 raczej nie zagramy w Lublinie. AZS UMCS najprawdopodobniej zagra w rozgrywkach 1 ligi. Może okazać się także, że Wisła II Kraków wyląduje w II lidze śląskiej co oznaczałoby, że na dzień dzisiejszym w nasze grupie pozostałoby 5 zespołów tj. Heiro, Fair Play Mielec, UKS Futsal Nowiny, Góral Tryńcza i Tomy Więcpol Stobierna.

Część 7
Część 6


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *