Jaki będzie sezon 2012/13 (cz. 1)


Już niedługo powrót do treningów drużyn Heiro Rzeszów. Jako pierwsi zaczną gracze z grupy U-18 i U-16, którzy w dniach 17-18 sierpnia br.pojadą po naukę na silnie obsadzony turniej międzynarodowy w Budapeszcie (Węgry). „Dziki” zagrają z dwiema węgierskimi drużynami, dwiema słowackimi oraz serbską.

 
Zanim sezon ruszy na dobre planowane są jeszcze rozgrywki Pucharu Rzeszowa (21 lipca br.) z udziałem wszystkich grup oraz zawody z cyklu 2 na 2 w mini-futsalu (11 sierpnia br.). Obie imprezy organizowane są przez Heiro w stolicy Podkarpacia.

 
Aktualnie prowadzone są działania mające na celu wzmocnienie kadry na sezon 2012/13 w rozgrywkach 2 ligi futsalu. Część graczy zadeklarowała chęć kontynuowania gry w Heiro, ale także pojawią się w drużynie „nowe twarze”. Filozofia rozwoju drużyny tradycyjnie zakłada wprowadzanie do pierwszej drużynie uzdolnionej młodzieży, która będzie miała za zadanie zbierać cenne doświadczenie.

Sam kształt rozgrywek nie jest na chwilę obecną znany. Prawdopodobnie podobnie jak rok wcześniej stery 2 ligi gr.3 będą trzymały władze Małopolskiego ZPN, a w rozgrywkach powinniśmy zobaczyć 5 zespołów z poprzedniego sezonu (Heiro, Góral Tryńcza, Akademia Futsal Tarnów, UKS Ekom Nowiny oraz Jedynkę Busko Zdrój, która zrezygnowała z gry w 1 lidze). Sporo mówi się o nowych drużynach. Start w 2 lidze rozważają zespoły z Zagnańska k/Kielc, Bochni czy Mielca.

Do drużyny dołączyć mają dwaj nowi zawodnicy, Daniel Fara oraz Wojciech Dejniak. Obaj są graczami grającymi dobrze w defensywie i mogą grać na pozycji skrzydłowego, bądź rozgrywającego.

 

Planowane jest podzielenie zajęc treningowych w zespołach młodzieżowych w następujący sposób:
U-20 zajęcia wspólnie z seniorami
U-18 i U-16 wspólne zajęcia
U-14

Wkrótce kolejne informacje


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *