W środę będziemy obradować. Heiro w 1 lidze ?!


heiro rzeszow 5 heirocup
Na najbliższą środę (g. 15) zaplanowano spotkanie działaczy Heiro Rzeszów dotyczące organizacji klubu w sezonie 2013/14. Nie ma co ukrywać, że sezon ten może okazać się przelomowy dla ekipy „dzików”, która byc może wróci na pierwszoligowe parkiety. Osoby, które chciałyby zaangażować się w projekt „Heiro w 1 lidze” prosimy o kontakt mailowy (futsal@heiro.pl) lub telefoniczny (tel. 600 418 812).

 

 

Reforma rozgrywek Polskiej Ligi Futsalu jaka jest planowana od sezonu 2013/14 zakłada podział 1 ligi na dwie dwunastozespołowe grupy: północ i południe. W tej drugiej ujęto nasz klub. Reorganizacja rozgrywek jest praktycznie przesądzona, bowiem ma spore poparcie wśród drużyn, ale i wojewódzkich komisji futsalu oraz samego szefa Wydziału Futsalu i Piłki Plażowej, Kazimierza Grenia.

Zanim Heiro znajdzie się w szeregach pierwszoligowców (o ile w takiej lidze zagra) zostanie zorganizowane spotkanie organizacyjne, które da odpowiedź czy nasz klub jest w stanie poradzić sobie na zapleczu Futsal Ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że bylibyśmy jedynym zespołem z Podkarpacia na tym szczeblu rozgrywkowym. Pozostałe chętne zespoły z naszego województwa znalazłyby się w nowotworzonej 2 lidze podkarpackiej do udziału w której zapraszamy.

Od strony „materiału ludzkiego” bez wątpienia potrzebne są spore wzmocnienia. Zarząd czekają rozmowy z zawodnikami, którzy Heiro reprezentowali w zakończonym sezonie, a także poszukiwania nowych twarzy. Szansę dostaną także futsalowi amatorzy dla których przewidziano casting na zawodnika Heiro. Z pewnością możliwość gry w 1 lidze dla wielu mlodych graczy to większa przygoda niż bieganie za piłką po boiskach A czy B klasy. Dodatkowo ważnym aspektem jest likwidacja w 1 lidze rozdziału hala-trawa, w związku z czym będzie można posiłkować się graczami notabene z „dużej piłki”. W tym miejscu warto sobie przypomnieć, że 10 marca w Jaśle Heiro sięgnęło po zwycięstwo w Futsalowej Podkarpackiej Lidze Mistrzów, grając tylko i wyłącznie zawodnikami zarejestrowanymi w … Heiro. Na tle pozostałych drużyn gra naszego zespołu była zdecydowania najładniejsza. Szansę na znalezienie się w kadrze z pewnością dostaną zawodnicy z grupy młodzieżowej.

Od strony czysto organizacyjnej 1 liga grupa południowa to zdecydowanie większe koszty niż gra w 2 lidze. Zamiast 8 meczy, które rozegraliśmy w sezonie 2012/13, czekałoby nas, aż 22 mecze (11 spotkań w Rzeszowie i 11 na wyjeździe). Kto zagra w lidze do końca też nie jest przesądzone jednak podywagować możemy. Istnieje prawdopodobieństwo, że nasz zespół musiałby liczyć się z dwoma dalekimi wyjazdami (ponad 500 km w jedną stronę, chociaż wiekszość drogi autostradą). Do tego 1 lub 2 spotkania pod Opolem (ok 350 km), kilka meczów na Śląsku (po 250-300 km) czy bliższe wyjazdy (do 200 km, jak Wieliczka, Nowiny k/Kielc, Lublin, Busko-Zdrój). Sam sezon rozpocząłby się dużo wcześniej niż drugoligowy. Kiedy nasz zespół występował jeszcze w 1 lidze (o podobnej strukturze) wówczas start ligi wypadł na 27 września 2009 r. . Biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie pierwszy mecz rozegraliśmy w … grudniu, daje to obraz przedsięwzięcia jakiego chce się podjąć zarząd.

Decyzja co do gry w 1 lidze zapadnie być może już w najbliższą środę (27 marca 2013 r.).

 

Osoby, które chciałby zagrać w Heiro lub pomóc w organizacji zespołu w 1 lidze futsalu proszone są o kontakt z Prezesem klubu – Łukaszem Krawczykiem

  • tel. 600 418 812
  • e-mail: futsal@heiro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *