Heiro wraca do 1 ligi !


heiro rzeszow 1
Dzisiaj w Warszawie odbyło się spotkanie klubów PLF z Komisją Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nasz klub na spotkaniu reprezentował prezes Łukasz Krawczyk. Z ustaleń, które zostały podjęte na spotkaniu wynika, że nasz klub wraca po kilkuletniej nieobecności na zaplecze Futsal Ekstraklasy !

 

 

heiro 1 foto

Na zdjęciu od lewej: Arkadiusz Kaszowski, Norbert Opoń i Piotr Krawczyk. Dwaj ostatni strzelali gole dla naszego klubu w sezonie 2008/09 1 ligi futsalu. Opoń obecnie to gracz Tomy Więcpol Stobierna, Krawczyk wciąż jest kapitanem „dzików”.

 

 

– To będzie zupelnie inny sezon niż 2008/09, kiedy graliśmy w 1 lidze. Mimo, że rozgrywki będą wyglądały od strony organizacyjnej podobnie to nasz klub od strony gry w futsal rozwinął się bardzo. Można powiedzieć, że tamto Heiro przecierało futsalowe szlaki na Podkarpaciu – mówi prezes Heiro Łukasz Krawczyk. Pierwsza liga była wtedy sporą lekcją dla nas, choć powiem szczerze, że kilku graczy z tamtej drużyny widziałabym dzisiaj w składzie.

 

Prawdopodobny skład 1 ligi w sezonie 2013/14:

I liga grupa II /południowa/
1 | Gwiazda Ruda Śląska /w przypadku spadku/
2 | AZS UŚ Katowice /w przypadku spadku/
3 | AZS UMCS Lublin
4 | Marex Chorzów
5 | Kamionka Mikołów
6 | UKS Jedynka Busko Zdrój
7 | Strzelec Gorzyczki
8 | MKF „Solne Miasto Wieliczka” Grajów
9 | UKS Futsal Ekom Nowiny
10| UKS Futsal Team Brzeg
11| Heiro Rzeszów
12 |UKS Jedynka Niemodlin

ewentualnie: BSF Bochnia

 

Start ligi zaplanowano na koniec września. Do dnia 30 kwietnia br. zespoły mają wyrazić chęć gry lub nie w rozgrywkach, a do dnia 17 maja złożyć dokumenty licencyjne. Czasu, więc nie ma zbyt dużo.

 

Wkrótce kolejne informacje.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *