Relacja z wyjazdu do Krosna

heiro w krosnie small
W piątkowy wieczór na zaproszenie Stowarzyszenia Krośnieńskiej Amatorskiej Ligi Halowej nasz zespół wziął udział w gali zakończenia 10 jubileuszowego sezonu futsalowych rozgrywek w Krośnie.

W ramach pokazowych meczy rozegraliśmy dwa spotkania (zaplanowane były trzy mecze ale ostatecznie zespoł z Bardejowa /Słowacja/ nie był w stanie wziąć udziału w turnieju).

Heiro Rzeszów – CFC Koszyce 0-2 (2-5)
bramki dla Heiro: Sharovara, P.Krawczyk

Zespół ze Słowacji znakomicie radził sobie w wyprowadzaniu szybkich kontr (bramka na 0-1) oraz wykorzystywaniu indywidualnych błędów naszych zawodników (bramki na 0-3,0-4 i 2-5). Rywal prowadził do przerwy 2-0. Najpierw bramka pada po szybkiej kontrrze, a następnie strzał z dystansu zaskakuje Tomasza Zaworę. Po przerwie dwie indywidualne straty najpeirw Sharovary a następnie Piotra Krawczyka. Heiro od tego momentu grało coraz lepiej stwarzając coraz więcej sytuacji. Najpierw po pięknej zespołowej akcji na 1-4 strzela Sharovara (dogranie Pietruchy) a następnie Piotr Krawczyk wykańcza kontrę i jest 2-4 (dogranie Ł.Krawczyka). W końcówce nasz zespół wycofuje bramkarza i pozwala sobie w dość łatwy sposób na odebranie piłki i stratę 5 bramki.

Heiro Rzeszów – BWI Krosno 3-2 (1-1)
bramki dla Heiro: P. Krawczyk, Konopka, ?

Nasz zespół niepotrzebnie wprowadził nerwowość w meczu w którym mieliśmy mnóstwo sytuacji by wygrać zdecydowanie wyżej (m.in dwie poprzeczki i kilka sytuacji w przewadze pod bramką rywali). W samej koncówce BWI ma rzut karny przedłużony z 6 metra, ale Tomasz Zawora znakomicie broni ratując zasłużone mimo wszystko zwycięstwo.

W innym meczu: CFC Koszyce – BWI 4-1 (2-0)

Skład Heiro w Krośnie: Zawora – Sharovara, Przybyło, Ł.Krawczyk, P.Krawczyk oraz Pietrucha, Hady, Dejniak, Konopka.