Radio Rzeszów partnerem klubu w nowym sezonie


radio rzeszowRadio Rzeszów to kolejnym patron medialny futsalistów Heiro Rzeszów w sezonie 2013/14.

 

 

Historia Polskiego Radia Rzeszów rozpoczyna się w październiku 1951 roku. Wtedy to zapadła decyzja o utworzeniu w Rzeszowie delegatury rozgłośni Polskiego Radia Kraków. W środę 24 września 1952 roku uruchomiono w Rzeszowie ekspozyturę przy ul. Jagiellońskiej 18. Na początku nowa placówka wyposażona była bardzo skromnie – w stare przedwojenne wzmacniacze mikrofonowe i separatory otrzymane z Krakowa. W 1956 roku stacja otrzymała dwa magnetofony stacyjne, dwa przenośne, sześć mikrofonów i sześć głośników. Przełom nastąpił w 1959 roku kiedy to przeniesiono rozgłośnię do zabytkowego budynku przy ul. Świerczewskiego 3 (obecnie ul. Zamkowa 3). W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych przeprowadzono adaptację zabytkowych pomieszczeń do celów radiowych.

Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte

to stopniowy rozwój bazy technicznej i współpraca z innymi mediami – w wozach transmisyjnych Radia Rzeszów produkowano dźwięk podczas pielgrzymek Ojca Świętego w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie i Dukli. Radio Rzeszów współpracowało również z TVP przy realizacji festiwalu w Łańcucie.

Od połowy lat 90-tych,

czyli od czasu gdy stacja stała się samodzielną spółką Skarbu Państwa, nastąpił dynamiczny rozwój techniczny rozgłośni. Powiększono także znacznie bazę nadawczą – obecnie Radio Rzeszów swoim zasięgiem obejmuje cały teren województwa podkarpackiego (osiem nadajników sterowanych satelitarnie z AMOSA-1) zahaczając również o część województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Program Radia Rzeszów jest bardzo urozmaicony więc potrzebna jest duża uniwersalność zespołów produkcyjnych. Dlatego Rozgłośnia posiada 4 podstawowe zespoły studio-reżysernia i jeden pomocniczy. Wszystkie połączone są liniami kablowymi z rozdzielnią w której pracuje terminal nadzoru satelitarnego systemu dosyłu sygnału do nadajników. W zespole (studio-reżysernia) muzycznym nr 1 nagrywamy muzykę ale również tworzymy słuchowiska (w 2004 nagrane u nas słuchowisko zdobyło Grand Prix na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji w Sopocie). W „jedynce” produkujemy również audycje publicystyczne. Zespół emisyjny nr 2 przeznaczony jest wyłącznie do emisji, zespół nr 3 to małe studio do produkcji reportaży, felietonów i innych form słowno-muzycznych. Przy rozdzielni jest studio nocne z którego emitujemy program po 23:00, program prowadzą i realizują dziennikarze. Całość uzupełnia pomocnicze studio dla małych form dźwiękowych.
Amplifikatornia sprzed lat i współcześnie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *