Przed sezonem 2013/14 – wieści z klubu (2)


hala 04Początkiem sierpnia ruszają intensywne przygotowania pierwszej drużyny do pierwszoligowych rozgrywek.

 

 

Zajęcia będą prowadzone 2 i 3 razy tygodniowo (szczegółowy harmonogram w poźniejszym czasie). Zanosi się na to, że kadra zespołu może znacząco odbiegać od tej z tego sezonu, bowiem niewiadomo czy będziemy mogli korzystać z zawodników notabene z klubów piłki nożnej na trawie. Ta decyzja PZPN jest kluczowa dla systemu przygotowań naszej drużyny oraz oczywiście materiału ludzkiego jaki będzie do dyspozycji trenera. Na chwilę obecną planowane są zajęcia praktyczne na Orliku przy ul. Starzyńskiego oraz przy hali Miłocin, a także zajęcia teoretyczne.

W dniu 24 czerwca br. (poniedziałek) w hali Miłocin (ul. Milocińska 42 w Rzeszowie) w godz. 19-21:15 będziemy poszukiwać nowych zawodników, którzy wzmocnią drużynę w sezonie 2013/14. każdy ma szanse sprawdzić się w grze halowej na wyższym niż amatorskim poziomie. Warto nadmienić w tym miejscu, że nasz zespół wygrał w tym roku Futsalową Podkarpacką Ligę Mistrzów z udziałem najlepszych halowych zespołów z różnych lig Podkarpacia. Miejmy nadzieję, że równie dobrze będziemy radzić sobie na zapleczu Ekstraklasy.

Co do kształtu rozgrywek to na tą chwilę jest zbyt dużo niewiadomych, by można bylo cos konkretnie powiedzieć. Spekuluje się, że w obu grupach 1 ligi będzie nie po 12 zespołów, ale po 11. W grupie północnej może faktycznie zagrać 10 drużyn, a w południowej 12. PZPN mógłby wówczas przesunąć (by wyrównać ilość zespołów w obu grupach) jedną z ekip z naszej grupy. Mówi się nieoficjalnie o Polkowicach lub Lublinie. Nam zdecydowanie bardziej odpowiadałaby opcja Polkowic, ktore to są najdalej zlokalizowanym przeciwnikiem Heiro.

 

We wrześniu planowane jest rozegranie 3 lub 4 meczy sparingowych. Wstępnie zanosi się, że rywalami „Dzików” będą ekipy m.in. Lumaro Tarnów (wicemistrz Tarnowa)  i nowo powstałego na Podkarpaciu zespołu Futsal Team Przeworsk, który zagra w 2 lidze.

 

Po wstępnych rozmowach wiemy, że chęć gry w Heiro w sezonie 2013/14 wyrazili następujący gracze:

Bramkarze: Bielecki Robert, Kozdraś Beniamin, Arkadiusz Szczęch, Tomasz Zawora
Zawodnicy z pola: Dejniak Wojciech, Depta Ireneusz, Hady Paweł, Klimowicz Artur, Konopka Mariano, Krawczyk Łukasz, Przybyło Bartłomiej, Trawka Radosław.

Do drużyny powinni (o ile pozytywnie przejdą testy) dołączyć także Damian Opaliński i Damian Sadło. Klub liczy także, że mimo wszystko na 1 rundę rozgrywek pozostanie w zespole Sergiey Sharovara. Z tym graczem jednak sprawy mogą się mocno skomplikować, a wszystko będzie jasne tuż przed startem przygotowań do nowego sezonu. Być może w kadrze znajdzie się jeszcze miejsce dla innych zawodników młodzieżowych o ile udowodnią swoja przydatność do pierwszej drużyny na treningach.

POLUB NASZĄ STRONĘ NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/pages/HEIRO-Rzesz%C3%B3w-1-liga-futsalu/185470204832771?ref=hl

ZOBACZ ZAPROSZENIE VIDEO NA MECZE HEIRO
http://www.youtube.com/watch?v=BJvJcLTnPNE&feature=youtu.be


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *