Przed sezonem 2013/14 – wieści z klubu (3)Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w 1 lidze futsalu gr. południowa zagra komplet 12 zespołów.

 

 

Z grupy południowej do grupy północnej została przesunięta druzyna Cuprum Polkowice, a w jej miejsce wprowadzono nowopowstały zespół Nbit Gliwice. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą to na starcie pierwszoligowych zmagań zobaczymy 12 drużyn.

Lista drużyn 1 liga gr. południowa, sezon 2013/14:

 • Heiro Rzeszów
 • BSF Bochnia (125 km)
 • Solne Miasto Wieliczka Grajów (160 km)
 • Futsal Ekom Nowiny (170 km)
 • AZS UMCS Lublin (170 km)
 • Marex Chorzów (255 km)
 • Gwiazda Ruda Śl. (260 km)
 • Kamionka Mikołów (265 km)
 • Nbit Gliwice (275 km)
 • Strzelec Gorzyczki (322 km)
 • Akademia Futsal Club Jastrzębie (315 km)
 • UKS Jedynka Niemodlin (370 km)

Jeszcze ważniejsza kwestią dla naszej drużyny jest przyjęcie regulaminu rozgrywek 1 ligi. Podajemy za portalem www.czasfutsalu.pl

Przyjęty został Regulamin rozgrywek I Polskiej Ligi Futsalu. Na chwilę obecną jednym z ważniejszych kwesti jest fakt, że kluby z zaplecza Futsal Ekstraklasy nie będą mogły korzystać z zawodników reprezentujących aktualnie klub piłki „11-osobowej”. W Ekstraklasie wprowadzono możliwośc łączenia gry na trawie i w futsal dla zawoników ur. 1 stycznia 1992 roku i później. być może taki zapis znajdzie się także w regulaminie 1 ligi.

Ważniejsze zapisy regulaminu:

Art. 15
1. W rozgrywkach I ligi PLF zawodnicy reprezentujący klub I ligi futsalu nie mogą łączyć gry w futsal z grą w piłkę nożną w zespołach 11 osobowych.

Art. 3
5. Kluby uczestniczące w rozgrywkach I ligi PLF zobowiązane są do dokonania przedpłat na pokrycie kosztów delegowania sędziów i obserwatorów w dwóch ratach:
• I rata w wysokości 3000- zł – płatna przed rozpoczęciem rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2013/2014. Dowód uregulowania opłaty należy złożyć w Departamencie Rozgrywek Krajowych PZPN na 7 dni przed rozpoczęciem rozgrywek rundy jesiennej.
• II rata w wysokości 3000- zł – płatna przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2013/2014.Dowód uregulowania opłaty należy złożyć w Departamencie Rozgrywek Krajowych PZPN na 7 dni przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej.

7. Na 7 dni przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2013/2014 kluby I ligi PLF zobowiązane są do dokonania przedpłaty w wysokości 1500- zł na poczet przyszłych kar za żółte kartki.

Art. 7
Rozgrywki I ligi Polskiej Ligi Futsalu prowadzone są w dwóch grupach:
Grupa północna – kluby z ZPN: Zachodniopomorski, Pomorski, Warmińsko-mazurski, Podlaski, Mazowiecki, Kujawsko-pomorski, Wielkopolski, Lubuski
Grupa południowa – kluby z ZPN: Dolnośląski, Łódzki, Lubelski, Podkarpacki, Świętokrzyski, Małopolski, Śląski, Opolski.
W uzasadnionych przypadkach wynikających z potrzeby zachowania integralności rozgrywek, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN zastrzega sobie prawo do uzupełnienia składów poszczególnych grup bez wymogu zachowania wskazanego w ustępie 1 podziału terytorialnego.

Art. 10
Drużyny, które zajmą miejsce 1 w swojej grupie w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi Polskiej Ligi Futsalu w sezonie 2013/2014 rozgrywać będą zawody w następnym sezonie w Ekstraklasie Polskiej Ligi Futsalu.

Art. 11
Zespoły, który w rozgrywkach Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu zajmą miejsca 11-12 spadają do I ligi PLF w której wezmą udział w sezonie 2013/2014.

Uchwała nr VI/170 z dnia 5 czerwca 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo I Polskiej Ligi Futsalu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *