1 liga: Heiro – Kamionka Mikołów 2-2 (1-2)

heiro mikolow
Heiro Rzeszów wróciło po 5 latach nieobecności na pierwszoligowe parkiety i w inaugurującym rozgrywki meczu podzieliło się punktami z Kamionką Mikołów.

Heiro Rzeszów – Kamionka Mikołów 2-2 (1-2)
0-1 Marek Olszówka '2
0-2 Wojciech Małysa '6
1-2 Piotr Krawczyk (asysta Damian Sadło) ’15
2-2 Szymon Szpar (asysta Łukasz Krawczyk) ’25

Heiro: Kozdraś (Zawora) – Depta, Krawczyk P. (k), Hady, Trawka oraz Szpar, Krawczyk Ł., Zegarowski, Dejniak, Sadło.
Kamionka: Białoń – Olszówka, Małysa, Lewandowski, Surgiewicz, Karamuz, Jastrzębski, Pasierbek, Skoczykłoda, Dziedzic, Bugajski
Żółte kartki: Dejniak, Zegarowski
Sędziowali:
Ziach, Gawle
Faule: 5-5
Widzów: 100

Relacja Rzeszow4u.pl

Od zdobycia jednego punktu rozpoczęła rywalizację w I Polskiej Lidze Futsalu drużyna Heiro Rzeszów. „Dziki” przed własną publicznością zremisowały z Kamionką Mikołów 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy niepomyślnie, bo choć starali się ułożyć grę, to szybo stracili gola. Chwila niefrasobliwości sprawiła, że już w 2. minucie wychodzącego z bramki Beniamina Kozdrasia strzałem głową pokonał kapitan Kamionki, Marek Olszówka. Gościom udało się pójść za ciosem i cztery minuty później prowadzili już 2:0. Dobre dogranie z prawej strony wykorzystał Wojciech Małysa, który z bliska trafił do bramki gospodarzy.

Rzeszowianie nie mieli nic do stracenia i ruszyli do odrabiania strat. W 15. minucie wbiegającego w pole karne Radosława Trawkę sfaulował Sebastian Jastrząbki, za co obejrzał żółta kartkę. Piłka rozegrana z rzutu wolnego trafiła do Piotra Krawczyka, a ten strzałem z dystansu zaliczył efektowne „okienko”. Kontaktowa bramka dodała gospodarzom animuszu. „Dziki” próbowały atakować, ale musiały także uważać, by nie zaprzepaścić szansy na zdobycie choćby punktu. Przed utratą bramki kilkakrotnie ratował drużynę Beniamin Kozdraś, który popisywał się dobrym refleksem.

W drugiej części meczu gracze Heiro od początku mocno naciskali i doprowadzili do wyrównania. W 25. minucie walczący z przodu Wojciech Zegarowski napierał na rywali dzięki czemu piłka trafiła do Łukasza Krawczyka, który błyskawicznie podał do znajdującego się przed bramką Szymona Szpara, a ten bez chwili namysłu uderzył mocno i pokonał golkipera Kamionki. – Bardzo się cieszę z bramki. To dobra prognoza przed następnymi meczami. Ciężko trenowałem przez okres przygotowawczy i myślę, że to w procentuje – mówił po meczu szczęśliwy zawodnik Heiro.

Ostatnie minuty były nerwowe, bo obydwie ekipy miały na swoim koncie po pięć przewinień i musiały uważać, by nie doprowadzić do przedłużonego rzutu karnego, który mógłby rozstrzygnąć losy pojedynku. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.