Powalczyć z „gwiazdami”

W sobotę Heiro Rzeszów zagra mecz 6 kolejki 1 ligi futsalu. Tym razem „dziki” czeka wyjazd do Rudy Śląskiej, gdzie zagramy z liderującą w tabeli Gwiazdą.

Ekipa ze Śląska jeszcze w tym sezonie nie przegrała. Gwiazda zanotowała jednak dwa remisy 4-4 (z BSF Bochnia i Ekomem Nowiny). W ostatniej kolejce drużyna z Halemby rozbiła Wisłę II Kraków 7-1. W ostatni weekend ekipa zapewniła sobie awans w eliminacjach Halowego Pucharu Polski.

Heiro odpoczywało i … zaleczało rany po ostatnich spotkaniach. Przerwa w lidze przydała się, więć przede wszytskim na regenerację zdrowotną graczy. Powoli do zajęc treningowych wracają Mariano Konopka, Wojciech Dejniak, Szymon Szpar, Łukasz Krawczyk i Beniamin Kozdraś. Wspomniani gracze narzekali na większe bądź mniejsze urazy.

Faworytem w meczu z Gwiazdą, Heiro z pewnościa nie będzie, ale być może to zadziała na korzyść podopiecznych Ernesta Kiczka. Gospodarze to spadkowicz z Ekstraklasy i jak pokazuje 5 ligowych kolejek główny kandydat do awansu. Bez presji z szacunkiem do przeciwnika, ale podobnie jak w poprzednich meczach z wiarą w zwycięstwo i walką przez pełne 40 minut.