Adamski, Piszczek i Szczęch wzmacniają Heiro


akcja adamski
W przerwie sezonu działacze Heiro zatwierdzili do rozgrywek 1 ligi futsalu trzech nowych graczy.

Do dwóch bramkarzy w kadrze „dzików” dołączą kolejni dwaj. Arkadiusz Szczęch z zespołu młodzieżowego, który już miał okazję prezentować swoje umiejętności w meczach seniorów w 2 lidze oraz Rafał Piszczek, wychowanek Akademii Futsal Tarnów. Ten drugi gracz przechodzi z zespołu Ekomu Futsal Nowiny z którym Heiro rywalizuje na zapleczu Ekstraklasy. Piszczek nie znalazł uznania w oczach szkoleniowca Ekomu, Piotra Lichoty. 

 

Trzecim graczem jest Radosław Adamski, który debiutował w barwach klubu w niedawno rozgrywanym turnieju Heiro Futsal Cup. W trzech meczach Adamski strzelił dwie bramki. Zawodnik jest także zawodnikiem Wisłoka Strzyżów na „dużym boisku”.

Czy któryś z tych zawodników będzie miał okazję do debiutu w 1 lidze futsalu w sobotnim, wyjazdowym meczu z Kamionką Mikołów (s.16) okaże się po czwartkowym treningu, kiedy zostanie podana kadra na to spotkanie.

 

Ciekawostką jest artykuł na portalu Futsal-Polska, który opisuje niezgodności regulaminowe dotyczące maksymalnej ilości zawodników, których klub może desygnować do meczu. Część zespołów desygnowała do boju nie 12 (jak w regulaminie), a 14 graczy (jak w przepisach FIFA).  Heiro mimo, że zyskałoby na ewentualnych walkowerach 6 punktów (za mecze z Gwiazdą RudaŚląska i Solnym Miastem Wieliczka) nie będzie składać protestu, co nie jest już tak oczywiste w przypadku innych klubów. Jak się zakończy sprawa, zobaczymy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *