Przed sezonem 2014/15 – wieści z klubu (1)


Sezon 2014/15 będzie dla Heiro trzecim na szczeblu 1 Polskiej Ligi Futsalu (poprzednio 2008/09,2013/14). Liga będzie liczyć 12 zespołów, a w stawce zobaczymy 4 nowe ekipy względem poprzedniego sezonu. Do walki na zapleczu Ekstraklasy przystąpi spadkowicz GKS Tychy oraz beniaminkowie EBS Kielce, Berland Komprachcice (woj. opolskie) oraz Cuprum Polkowice (woj. dolnośląskie).

 

Dla Heiro będzie to oficjalnie 8 z rzędu sezon w rozgrywkach krajowych, a takim bilansem nie może się poszczyścić, żaden inny klub z regionu. Poprzeczka w tym sezonie, także zawisła nieco wyżej. Poziom ligi powinien się podnieść, a dodatkowo w tym sezonie z tą klasą rozgrywkową pożegna się dwa najsłabsze zespoły.

W klubie doszlo do kilku zmian kadrowych co ma sprawić, że trener będzie miał do dyspozycji większa ilość zawodników. Do kadry włączeni zostaną Jacek Czerkowicz, Dawid Gwazdacz, Adrian Nowak. To nie koniec ruchów kadrowych i już za tydzień powinniśmy poznać kolejnych zawodników. Okazją do sprawdzenia możliwości nie których nowych nabytków będzie chociażby sparing w Bochni z BSF (16.08 o godz. 20) czy turniej w Nowinach k. Kielc (23.08).

Zgodę na grę na hali otrzymał od 3-ligowej Resovii kapitan Piotr Krawczyk co nie wątpliwie pozwala optymistycznie patrzeć pod kątem obezności w kadrze dwóch innych graczy tego klubu Radosława Adamskiego i Sebastiana Fedana.

 

Sparingi rywali z ligi:
Nbit Gliwice – Rekord Bielsko-Biała (Mistrz Polski) 2-8
BSF Bochnia – GKS Tychy 3-3


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *