Jaki będzie sezon 2015/16 (1)


hala 04
” Jaki będzie sezon…
” wraca. Co roku przed startem rozgrywek 1 Polskiej Ligi Futsalu staramy się publikowac informacji i ciekawostki z naszego klubu oraz samych rozgrywek. Nie inaczej będzie i przed zbliżającym się sezonem 2015/16.

 

Do startu sezonu sporo ponad dwa miesiące czasu. Za miesiąc 17 sierpnia do treningów wrócą zawodnicy Heiro. Zanim jednak to nastąpi klub musi otrzymać licencję na grę na zapleczu Futsal Ekstraklasy. Dzisiaj (tj. 8.07.2015) uzupełniliśmy wniosek licencyjny na wzniosek Komisji Licencyjnej PZPN. Większych problemów z otrzymaniem licencji być nie powinno, bo i żadnych niedociągnieć w tej kwesti Heiro nie posiada.

Spore zmiany planowane są w kadrze zespołu. Niestety wszystko wskazuje na to, że z Heiro pożegna się kapitan i najlepszy strzelec (oraz asystent) drużyny, Piotr Krawczyk. Sprawy zawodowe sprawiają, że popularny „Kuti” prawdopodobnie zagra w AZS Warszawa (1 liga północna). Już wcześniej w związku ze studiami w Krakowie z ekipą „dzików” pozegnał się Michał Sieńczak, który być może „wyląduje” w zespole Solnego Miasta Wieliczka. Trudno będzie liczyć na pomoc Sebastiana Fedana i Radosława Adamskiego, bowiem w dalszym ciągu będą reprezentować trawiastą Resovię, która nie jest przychylna grze swoich zawodników w hali.

Ruch kadrowy miejmy nadzieję,  będzie panował też w drugą stronę, bowiem prowadzone sa rozmowy z wieloma zawodnikami, także zagranicznymi. Priorytetem jednak jest tworzenie kadry bazującej na młodych zawodnikach z Rzeszowa i okolic. Jeżeli jednak nie uda się pozyskać odpowiednio dobrych graczy będziemy szukać dalej – komentuje kwestie kadrowe Łukasz Krawczyk. Testowany będzie bramkarz Piotr Mirowski, który z Heiro uczestniczył w turnieju Balaton Tour na Wegrzech oraz Rafał Szkoła, który pojawił się na organizowanych niedawno testach. Heiro zainteresowane jest ściągnięciem bardziej doświadczonych zawodników z którymi prowadzone są rozmowy.

Nie udało się namówić na prowadzenie zespołu Jakuba Drwala, któremu na podjęcie pracy w Rzeszowie nie pozwalają zobowiązania wobec Termalici Bruk-bet Nieciecza. Szkoleniowiec rodem z Tarnowa nie jest w stanie pogodzić dotychczasowych zajęć z trenowaniem Heiro.

Mecze domowe Heiro będzie można oglądać tradycyjnie na hali przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie (start ligi prawdopodobnie 19-20 września).

 

Wkrótce kolejne wieści z klubu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *