Sytuacja przed ostatnią kolejką 1 ligi


akcja krawczyk lukasz trener gwiazda
Niesamowite wydarzenia w 21. kolejce 1 ligi futsalu spowodowały, że na drugie miejsce premiowane udziałem w barażach o Ekstraklasę, awansowało Heiro Rzeszów.

 

W piątek popołudniu okazało się, że do Rzeszowa nie przyjedzie borykający się z problemami organizacyjnymi Marex Chorzów. Tym samym bez wychodzenia na parkiet trzy punkty zaksięgowało Heiro. Nie udało się pożegnać w sportowy sposób z kibicami, ale być może mecz z Mareksem wcale ostatnim być nie musi.

Wszystko za sprawą meczu Berland Komprachcice – Cuprum Polkowice. Grąjacy w okrojonym składzie zespół z Polkowic, wygrał w Komprachicicach 4-3 po golu na 4 sekundy przed końcem meczu. Taki obrót sprawy sprawił, że na 2 miejsce w tabeli wróciło Heiro.

Ostatnia kolejka zapowiada się więc bardzo ciekawie, ale utrzymanie premiowanego barażami miejsca w tabeli będzie niezwykle trudne do osiągnięcia. Heiro zagra w Wieliczce z Solnym Miastem ,które wszystkie 10 spotkań u siebie wygrało, a w sobotę przypieczętowało awans do Futsal Ekstraklasy. Pewne jest, że w spotkaniu z liderem nie zagramy w najmocniejszym zestawieniu. Berland natomiast wybierze się do Chorzowa na mecz z Mareksem. Miejmy nadzieję, że to spotkanie dojdzie do skutku. Remis w meczu Marex – Berland automatycznie zapewni wicemistrzostwo ligi zespołowi z Rzeszowa, bez względu na rezultat w Wieliczce. Heiro ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Berlandem (7-4 i 5-5).

Jakby ta ostatnia kolejka nie przebiegała, Heiro już może podsumować sezon jako bardzo udany. Jeżeli w ostatnich meczach (wszystkie w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 18) rezultaty będą sprzyjać Rzeszowianom to nasz zespół zagra z drugim zespołem ligi północnej (MOKS Białystok) o awans do drugiego etapu spotkań barażowych. Spotkania zaplanowano na weekendy 23/24 kwietnia i 30 kwietnia/1 maja. Zwycięzca rywalizacji pierwszoligowców, powalczy z 10 zespołem Futsal Ekstraklasy (na dwie kolejki przed końcem jest to Clearex Chorzów) w dwumeczu barażowym o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Program ostatniej 22. kolejki 1 ligi futsalu:
Wszystkie mecze w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 18

Solne Miasto Wieliczka (47 pkt) – Heiro Rzeszów (42)
Marex Chorzów (33) – Berland Komprachice (41)
Remedium Pyskowice (23) – Stal Mielec (8)
GKS Tychy (37) – Cuprum Polkowice (34)
AZS UMCS Lublin (30) – ETA Dąbrowa Górnicza (21)
Ekom Nowiny (28) – Orzeł Jelcz-Laskowice (16)

Aktualna tabela 1 Polskiej Ligi Futsalu (południe):
http://www.futsal.heiro.pl/index.php?option=com_joomleague&func=showresultsrank&p=35&Itemid=191&r=22
Aktualna tabela Futsal Ekstraklasy: http://www.futsalekstraklasa.pl/index.php/rozgrywki/ekstraklasa/tabela

stopka 2016

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *