1 liga: Arcyważna wygrana w Nowinach. Nowiny – Heiro 3-4 (1-2)

heirowygrywwnowinach
Heiro Rzeszów odniosło zwycięstwo w meczu 18 kolejki 1 Polskiej Ligi Futsalu. W podkieleckich Nowinach mocno osłabiony rzeszowski zespoł pokazał charakter i bardzo dobrą grę taktyczną, pokonując miejscowy Ekom 4-3 (2-1).

Na plac gry nie mogli w barwach „dzików” wejść Codello, Piotr Krawczyk, Świst, Madeja, Adamski (mecze na dużym boisku), a Sebastian Brocki skoncetrował się już na grze w barwach Stali Rzeszów. Nie zagrał także kontuzjowany Łuasz Krawczyk, który prowadził zespół z ławki trenerskiej. Dodając do tego przyjazd do Nowin 30 minut przed pierwszym spotkaniem i gospodarzy w najsilniejszym zestawieniu, wydawać się mogło, że o pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie będzie ciężko.

Heiro zagrało bardzo mądrze taktycznie. W pierwszej połowie kapitalne dwa uderzenia Lutsiva dały naszej drużynie prowadzenie najpier 1-0, a później 2-1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po antrakcie w 22 minucie drugą żółtą w meczu (5. w sezonie) otrzymał Wdowik. Zawodnicy Heiro przetrwali grę w osłabieniu ale kilkanaście sekund po uzupełnieniu składu nadziali się na kontrę gospodarzy, którzy wyrównali na 2-2. Kolejne bramki padły dla Heiro. Dwie bardzo podobne do siebie akcje i najpierw Przybyło, a później Barszcz pokonali Dobrodzieja. Ekom wycofał bramkarza, ale na wiele się to nie zdało. Na 30 sekund przed końcem meczu pada gol na 3-4 po błędzie przy wyprowadzaniu piłki.

Ostatecznie wygrana przy porażce Gredaru Brzeg w Komprachicach (5-2) praktycznie zapewnia nam utrzymanie. Do pełni szczęścia brakuje naszemu zespołowi 2 punktów (w 4 meczach) przy założeniu, że Gredar wygra na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska (lider) i Pyskowicach (jedna porażka u siebie).

2-4 Przybyło

Heiro: Piszczek – Lutsiv, Przybyło (k), Wdowik, Depta oraz Barszcz, Pasek, Dejniak.
Zółta Kartka: Wdowik
Czerwona kartka: Wdowik (druga żółta, 22 minuta).

Kolejne spotkanie Heiro rozegra w Rzeszowie 26 marca g. 17:20 z AZS UMCS Lublin.