1 liga: Porażka po walce. Gwiazda – Heiro 4-2 (2-1)

gwiazda-heiro
W sobotę (23.09) o godz. 15:00 drużyna Heiro Rzeszów zainicjowała sezon 1. Ligi Futsalu wyjazdem do Rudy Śląskiej. Niestety po zaciętym meczu lepsi okazali się gospodarze.

Drużyna Gwiazdy Ruda Śląska, jeszcze 2 sezony temu występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej, podjęła przebudowaną i osłabioną drużynę Heiro Rzeszów. Początek spotkania jednak nie ułożył się zbyt szczęśliwie dla Rzeszowian i po 8 minutach przegrywali już 2:0. Od tego momentu, znane ze swej nieustępliwości i waleczności, „Podkarpackie Dziki” zmieniły diametralnie obraz gry i już w 12 min, fenomenalnym uderzeniem pod poprzeczkę, Bartłomiej Przybyło strzela kontaktowego gola. Po przerwie dość długo utrzymywał się rezultat na styku, aż do 31 min, w której to po świetnej asyście Ukraińca Andrieja Lutsiva, pewnym strzałem do remisu 2:2 doprowadza grający prezes klubu – Łukasz Krawczyk. Radość przyjezdnych niestety nie trwała długo. W 35 min, rewelacyjnie broniący tego dnia, Rafał Piszczek popełnia prosty błąd, po którym to drużyna Gwiazdy wychodzi na prowadzenie 3:2. Drużyna Heiro zmuszona do szybkiego odrabiania strat decyduje się na grę z „lotnym bramkarzem”, co niestety nie przynosi spodziewanych efektów i po błędzie przy zmianie bramkarza traci gola do pustej bramki na 4:2 w samej końcówce meczu.

Już w najbliższą sobotę (30.09) o godz. 19:00 Heiro Rzeszów podejmie w domowej hali, przy ul. Miłocińskiej 42, drużynę Gredar Brzeg. Zapraszamy do dopingu na żywo !!!

Gwiazda Ruda Śląska – Heiro Rzeszów 4-2 (2-1)
1-0 samobójcza '7