Festiwal nieskuteczności. Gwiazda Ruda Śląska – Heiro 4-1 (2-0)


W ósmej kolejce spotkań I Polskiej Ligi Futsalu druzyna Heiro udała się do Rudy Śląskiej rozegrać mecz z miejscową Gwiazdą. Rzeszowianie porażkę „zawdzięczają” swojej nieskutecznej grze w ataku.

Początek meczu był bardzo szybki , lepiej zaczęli go gospodarze, którzy zdecydowanie zaatakowali. Zagrozili bramce Heiro kilkoma wstrzelaniami piłki, po których zagotowało się w polu karnym gości. Pierwszą groźną akcję Heiro przeprowadziło w 6 min. Kiedy to Kozak uruchomił Wdowika a ten chybił z kilku metrów obok dalszego słupka gospodarzy. Po chwili po pięknej kombinacji bliski zdobycia bramki był Depta jednak na drodze stanął bramkarz gospodarzy. W odpowiedzi miejscowi uderzyli dwa razy na bramkę jednak Kozak pokazał się z dobrej strony w bramce. W 10 min. Krawczyk trafił w słupek, natomiast w 13 min. jego strzał niemal skopiował Wdowik obijając obramowanie bramki z tej samej strony. W 17 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po błędzie w ustawieniu przy rozegraniu rzutu z autu gości – precyzyjnym strzałem pokonany został Kozak. Chwilę później było już 2-0 gdy z dalszej odległości zawodnik gospodarzy przymierzył mocno, piłka po rękach interweniującego Kozaka wpadła do bramki.Do przerwy wynik 2-0. Mecz prowadzony był w szybkim tempie.

Po przerwie goście zaatakowali śmielej co dało efekt już w 22 min. gdy Depta pięknym strzałem pokonał dobrze spisującego się w dniu dzisiejszym bramkarza gospodarzy. Przez kilkanaście kolejnych minut mecz był bardzo wyrównany kilka razy groźnie uderzali gospodarze. Goście próbowali swojej szansy z kontry, jednak brakowało precyzji. Przełom nastąpił w 37 minucie kiedy gospodarze zdobyli bramkę na 3-1, warto dodać że sekundy wcześniej przed wielką szansą stanął Brocki który minął bramkarza ale jego strzał do pustej bramki został zablokowany przez obrońcę gospodarzy. Wynik na 4-1 został ustalony minutę później po technicznym uderzeniu zawodnika gospodarzy.
Nasza drużyna w tym meczu była nieskuteczna, zmarnowała wiele okazji bramkowych.

W kolejnym spotkaniu Heiro zagra we własnej hali z drużyną GSF Gliwice, początek meczu w sobotę 24.11.2018r. godz. 18.00

Gwiazda Ruda Śląska – Heiro Rzeszów 4-1 (2-0)
bramka dla Heiro: Depta

Heiro: Kozak, Piszczek – Przybyło, Depta, Hady, Wdowik oraz Krawczyk, Brocki, Codello, Skowron.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *