1 liga: Heiro pokonuje AZS UMCS Lublin 4-1 (3-1)


Wyjątkowo w piątek (01.02) o godz 20:00 Heiro Rzeszów rozegrało kolejne spotkanie 1. Polskiej Ligi Futsalu. Tym razem podejmując drużynę AZS Lublin w rozgrywkach 1. Ligi Futsalu.

Spotkały się drużyny sąsiadujące w tabeli (5.Heiro Rzeszów 17 pkt, 6.AZS Lublin 16 pkt), co zwiastowało wyrównany pojedynek i dużo emocji. W „Dzikich Derbach” (obie drużyn potocznie nazywa się „dzikami”) jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, strzelając gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem po nieodpowiedzialnej stracie zawodnika Heiro w środku pola, w 7 min meczu. Szybki zimny prysznic podziałał jednak mobilizująco na Podkarpackie Dziki i w 8 min do wyrównania doprowadził kapitan drużyny – Bartłomiej Przybyło. Niedługo później, bo już w 10 min rzeszowianie wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Codello, który przejął piłkę przed polem karnym gości i pewnym, mierzonym strzałem pokonał bramkarza przeciwników. W 16 min było już 3:1 dla gospodarzy, kiedy Karol Moszczyński w indywidualnej akcji, technicznym strzałem „ze szpica”, pakuje piłkę do siatki.

W drugiej połowie meczu obraz gry się nie zmienił, rzeszowianie grając wysokim pressingiem nie pozwalali na wiele rywalom, co skutkowało kolejnym golem. Po dwójkowej akcji pary Karol Moszczyński – Sebastian Fedan, ten pierwszy zdobywa swojego drugiego gola w meczu, podwyższając wynik na 4:1. Lublinianie próbowali gry z „wycofanym bramkarzem”, ale dobrze ustawiona drużyna gospodarzy nie pozwalała na zbyt wiele gościom. W nielicznych sytuacjach gości, bramkarz Heiro – Krystian Kozak stawał na wysokości zadania, a zwieńczeniem jego występu był obroniony w ostatnich sekundach „przedłużony” rzut karny.

Heiro po 14 meczach zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 20pkt, a już w kolejną niedzielę (10.02) o godz 17:00 w hali przy ul. Miłocińskiej Heiro podejmie zespół z Pyskowic.

Heiro Rzeszów – AZS UMCS Lublin 4-1 (3-1)
0-1 Lublin
1-1 Przybyło
2-1 Codello
3-1 Moszczyński
4-1 Moszczyński

Heiro: Krystian Kozak, Dominik Niemczyk – Przybyło Bartłomiej, Ireneusz Depta, Paweł Hady, Michał Gąsior, Sebastian Fedan, Piotr Codello, Jakub Wdowik, Karol Moszczyński, Maksym Gąsior.
Trener Lukasz Krawczyk,

Kierownik Sebastian Starzewski

Relacja TVP Rzeszów: https://rzeszow.tvp.pl/41141128/swietny-poczatek-roku-pierwszoligowego-zespolu-futsalu-heiro-rzeszow

Tabela: http://futsal.heiro.pl/tabela/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *