Kolejna wygrana w 1 lidze. Heiro – Remedium 3-1 (2-1)


Heiro Rzeszów w minioną niedzielę (10.02) rozegrało spotkanie 15. kolejki 1. Ligi Futsalu, podejmując we własnej hali Remedium Pyskowice.

Rzeszowianie musieli to spotkanie po prostu WYGRAĆ, ponieważ podejmowali ostatnią drużynę w tabeli – Remedium Pyskowice (5.Heiro 20 pkt, 12.Remedium 9 pkt przed tą kolejką). „Podkarpackie Dziki” od początku pokazały, że będą starały się przejąć inicjatywę w tym meczu, ale brakowało skuteczności. Dopiero w 11 i 14 min meczu, niezawodny jak zawsze Sebastian Brocki wyprowadził drużynę gospodarzy na prowadzenie 2:0. Minutę później Remedium złapało kontakt, kiedy na raty zawodnik z Pyskowic pokonał Dominika Niemczyka (który w tym meczu zastępował Krystiana Kozaka).

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Rzeszowianie kontrolowali przebieg gry, a w 36 min podwyższyli wynik meczu na 3:1 za sprawą Michała Gąsiora, który wykorzystał precyzyjne podanie Sebastiana Brockiego, po wyjściu z szybką kontrą ze środka boiska. Goście próbowali zmienić ostateczny rezultat, grając przez kilka minut z „lotnym bramkarzem”, ale zawodnicy Heiro bardzo dobrze się ustawiali w obronie, niwecząc zapędy „Mamutów”

Warto dodać, że w tym meczu Heiro było osłabione brakiem kilku zawodników: Bartłomiej Przybyło (kapitan – pauza za kartki), Sebastian Fedan, Paweł Hady (kontuzje), a w ich miejsce grali zawodnicy pełniący w klubie na co dzień funkcje Prezesa (Łukasz Krawczyk) i Kierownika zespołu (Sebastian Starzewski).

Heiro po 15 kolejkach zajmuje 5. miejsce w tabeli i ma już tylko 3 pkt straty do GKSu Tychy (Heiro ma do rozegrania 1 mecz zaległy). 16.02 godz 18:00 Heiro podejmie u siebie drużynę Odry Opole.

Heiro Rzeszów – Remedium Pyskowice 3-1 (2-1)
1-0 Brocki
2-0 Brocki (asysta Gąsior)
2-1 Adamczyk
3-1 Gąsior (asysta Brocki)

Heiro: Niemczyk, Kozak – Depta (k), Moszczyński, Brocki, Gąsior oraz Krawczyk, Starzewski, Codello, Wdowik.

TVP Rzeszów o meczu: https://rzeszow.tvp.pl/41262678/heiro-rzeszow-wygrywa-z-remedium-pyskowice
Nowiny o meczu: https://nowiny24.pl/futsal-heiro-rzeszow-pokonalo-remedium-hybryd-pyskowice-to-czwarte-zwyciestwo-z-rzedu-druzyny-lukasza-krawczyka/ar/13880317?fbclid=IwAR0UnlWqFYGX8Hv5J-mkbvKbYB3X_Fqcx1rm8cXfa113hyToZt_tOJ_A54o#sport

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *