Wygrana w ostatnim meczu domowym. Heiro – GKS Tychy 5-4 (2-1)


W niedzielę (07.04) o godz. 17:00 Heiro Rzeszów rozegrało ostatni domowy mecz w tym sezonie, podejmując GKS Tychy.

Mecz zaczął się dla gospodarzy niefortunnie i już w 2 min przegrywali 0:1 po stracie i szybkiej kontrze przyjezdnych. Podopieczni Łukasza Krawczyka jak widać potrzebowali zimny prysznic na początku spotkania, żeby od tej pory zacząć grać na swoim poziomie. W 8 min wystosowali oni podwójny cios za sprawą niezawodnego Sebastiana Brockiego. Najpierw po podaniu Karola Moszczyńskiego, a później po dobitce strzału Ireneusza Depty. Do przerwy Heiro schodziło do szatni prowadząc 2:1.

W 24 min kapitan drużyny – Bartłomiej Przybyło podwyższył wynik na 3:1, strzelając z ostrego kąta od słupka. Natomiast 5 min później Brocki kompletuje hat-tricka, strzelając do pustej bramki po indywidualnej akcji Michała Gąsiora. Wysokie prowadzenie uśpiło jednak czujność „Podkarpackich Dzików” i w 30 min goście dwukrotnie zdobywają gola w podobnych okolicznościach podczas gry z „wycofanym bramkarzem”. W 35 min Ireneusz Depta daje odetchnąć rzeszowskim kibicom i strzela gola na 5:3. Heiro tego dnia gorzej radziło sobie z atakami Tyszan z „lotnym bramkarzem”, czego potwierdzeniem był kolejny gol gości w 38 min – po raz trzeci w podobnych okolicznościach. Z jednobramkowym prowadzeniem drużyna z Rzeszowa do samego końca drżała o wynik, a w końcowych sekundach fenomenalne interwencje Pawła Zająca uratowały cenne 3 pkt rzeszowianom.

Heiro przed ostatnią kolejką sezonu ma 30 pkt i zajmuje 4. miejsce w tabeli, które będzie musiało bronić w ostatnim spotkaniu z drużyną Berlandu Komprachcice (Heiro wystarczy w tym meczu remis, żeby utrzymać 4. miejsce w tabeli na koniec sezonu).

W przyszłym sezonie „Podkarpackie Dziki” będą grasować także na trawie. A swoje wojaże rozpoczną od poziomu B klasy.

Heiro Rzeszów – GKS Tychy 5-4 (1-0)
0-1 Tychy
1-1 Brocki
2-1 Brocki
3-1 Przybyło
4-1 Brocki
4-2 Tychy
4-3 Tychy
5-3 Depta
5-4 Tychy

Heiro: Zając, Sieńko – Przybyło, Brocki, Hady, Gąsior Michał oraz Gąsior Maksym, Wdowik, Moszczyński, Depta, Codello, Warzybok, Kudyba.
Trener: Krawczyk Łukasz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *