Piotr Ożóg: W Heiro bardzo dobrze się czuję


Heiro Rzeszów rozwija się z roku na rok, o czym może świadczyć fakt, że w nadchodzącym sezonie klub będzie startował już w trzech dyscyplinach. Po sekcji futsalu i beach soccera przyszedł czas na sekcję trawiastą. Od kilku już miesięcy dopinane są sprawy organizacyjne, żeby pod koniec sierpnia wystartować na szczeblu B klasy. Szeroka kadra zawodnicza jest już niemal kompletna i od lipca (wtedy planowane są pierwsze treningi i sparingi na dużym boisku) trener Piotr Ożóg będzie mógł zacząć pisać nową historię Heiro.

 

Łukasz Latusek: Jest Pan nowym – starym trenerem Heiro …

Piotr Ożóg: Owszem, można tak powiedzieć. W Heiro jestem od 2016 r., od kiedy prowadzę grupę młodzieżową U-16. W lutym 2019 r. braliśmy udział w finałach MMP w Chrzanowie, gdzie pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony.

ŁL: Od nowego sezonu zarząd Heiro powierzył Panu jednak więcej zadań.
PO: Jestem człowiekiem ambitnym i zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę. W Heiro bardzo dobrze się czuję i chciałbym na dłużej tutaj zagościć. Poza młodzieżową grupą, będę również odpowiedzialny za wyniki sekcji trawiastej w B klasie, ale to nie wszystko… ponieważ w nowym sezonie mam również zostać asystentem trenera Łukasza Krawczyka w 1. drużynie futsalu. Jest to dla mnie duża szansa, a ten czas zamierzam wykorzystać przede wszystkim na naukę, co miejmy nadzieję w niedalekiej przyszłości zaprocentuje i zostanę pierwszym trenerem.

ŁL: Ma Pan już całkiem spore doświadczenie trenerskie.
PO: Dużo w siebie inwestuję i jeżdżę na liczne szkolenia i kursokonferencje. Od 2009 r. jestem instruktorem piłki nożnej, w 2015 r. zaliczyłem kurs trenerski UEFA B, a w 2018 r. Futsal C. Byłem na stażach trenerskich w takich klubach jak Legia Warszawa, Zagłębie Lublin czy ŁKS Łódź. Od 2017 r. jestem także trenerem Reprezentacji Polski Osób Niesłyszących w piłce nożnej i futsalu, a od 2019 r. zostałem trenerem koordynatorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej i futsalu w Polskim Związku Sportu Niesłyszących.

ŁL: Nie będzie to Pana pierwsze „spotkanie” z B klasą.
PO: Trenowałem drużyny z Husowa i Łukawca, zajmując z nimi 3. miejsca w tabeli. Liczę jednak, że to z Heiro Rzeszów uda się osiągnąć upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Łukasz Latusek: Jakie są Pana cele i przewidywania na pierwszy, historyczny sezon Heiro w piłce nożnej na dużym boisku ?
Piotr Ożóg: Obecnie, z tego co wiem, kończy się kompletowanie drużyny i dopinane są sprawy organizacyjne i licencyjne. Po pierwszych testach na orliku, mogę stwierdzić, że kadra szykuje się dość mocna. Ale to dopiero treningi i sparingi na dużym boisku zweryfikują tak naprawdę siłę tej drużyny.

Z nowym trenerem Heiro rozmawiał Łukasz Latusek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *