Heiro Rzeszów Mistrzem Podkarpacia w futsalu

W dniu wczorajszym przed szansą zapewnienia sobie udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski stanęła drużyna U-16 Heiro Rzeszów. Aby tego dokonać młodzi zawodnicy prowadzeni przez Piotra Ożoga musieli rozprawić się w meczu półfinałowym z drużyną Futsal Team Przeworsk.

W spotkaniu półfinałowym plany gry w finale Mistrzostw Podkarpacia chcieli pokrzyżować zawodnicy Futsal Team Przeworsk. Po pierwszej połowie podopieczni Piotra Ożoga prowadzili 1-0 po bramce Kacpra Boruty. W drugiej połowie „Podkarpackie Dziki” dołożyły jeszcze dwa trafienia nie tracąc przy tym żadnego, natomiast nie obyło się bez nerwówki bowiem po dwóch bramkach Szymona Mazura, w końcówce do głosu doszła jeszcze ekipa z Przeworska, która miała przedłużony rzut karny, którego nie udało się zamienić na bramkę.

W finale nasi młodzieżowcy mierzyli się z ekipą SMS Jarosław. Mecz okazał się niezwykle cięzki jak i zacięty oba zespoły prowadziły można powiedzieć na zmianę. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Rzeszowa, żeby za chwilę gonić wynik przy stanie 1-2. Heiro w trybie ekspresowym zdołało wyrwać by chwilę później zdobyć bramkę na 3-2. Podstawowy czas gry zakończył się jednak remisem 3-3. W Kamieniu byliśmy świadkami dogrywki, która również była mega zacięta, zaczęła się od prowadzenie SMS-u 4-3. Nasi zawodnicy zdołali jednak wyrównać, żeby potem przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym Heiro Rzeszów drugi raz z rzędu zostali Mistrzami Podkarpacia w futsalu. Najlepszym strzelcem został wybrany z 17 bramkami na koncie Kacper Boruta. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Igor Sieńko.

Heiro Rzeszów – Futsal Team Przeworsk 3-0 (1-0)
Bramki: Boruta, 2x Mazur

Heiro Rzeszów – SMS Jarosław 5-4
Bramki: Mazur,Filip Boruta, Skalski, Mazur , Boruta Kacper x2

Skład: Sieńko, Kaniewski, Skalski, K.Boruta, F.Boruta, Sabała, Rodzoń, Mazur, Matuszczak