Świetna pierwsza połowa zapewniła zwycięstwo Heiro w Mikołowie

Heiro Rzeszów już w pierwszej połowie zdołało zaaplikować swojemu rywalowi aż cztery trafienia, co dało im zwycięstwo w starciu 6. kolejki 1. ligi futsalu pomiędzy Kamionką Mikołów. „Podkarpackie dziki” tym samym odnotowały trzecie zwycięstwo w sezonie.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla Heiro Rzeszów. Już w trzeciej minucie spotkania drogę do siatki znalazł Bartłomiej Przybyło, który na raty pokonał Patryka Płaczka. Pięć minut później po rzucie rożnym do siatki ponownie trafił Przybyło, dla którego było to siódme trafienie w sezonie i jest on obecnie najlepszym strzelcem ekipy prowadzonej przez Piotra Ożoga. Trzy minuty, tyle czekać musieli zawodnicy Heiro aby ponownie trafić do siatki, tym razem piłkę po kontrze do pustej bramki wpakował Piotr Codello. Minutę później mieliśmy już 4-0 a fatalnie ustawiony mur zawodników Kamionki Mikołów przy rzucie wolnym bezlitośnie wykorzystał Sebastian Pawlak. Na przerwę zawodnicy z Rzeszowa schodzili z czterobramkowym prowadzeniem.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry po dobrze rozegranym rzucie rożnym drogę do siatki znalazł Dawid Pasierbek, który dał sygnał do ataku. Na pięć minut przed końcem piłkę niefortunnie do własnej bramki skierował Sebastian Fedan. Cztery minuty przed końcem nerwowo zrobiło się w szeregach Heiro Rzeszów, bowiem kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Pasierbek, jednakże była to ostatnia bramka jaka padła tego wieczoru w Mikołowie i to Heiro po raz trzeci dopisało do swojego konta komplet „oczek”. Rzeszowianie po sześciu kolejkach z jedenastoma punktami na koncie znajdują się na drugiej pozycji w ligowej stawce. Mikołów z siedmioma punktami plasuje się na dziesiątej pozycji. Kolejne spotkanie Heiro Rzeszów rozegra za dwa tygodnie kiedy to do Łańcuta przyjedzie drużyna Gwiazdy Ruda Śląska.

Kamionka Mikołów – Heiro Rzeszów 3-4 (0-4)

0-1 Przybyło (3)
0-2 Przybyło (8)
0-3 Codello (11)
0-4 Pawlak (12)
1-4 Pasierbek (22)
2-4 Fedan (35- samobójcza)
3-4 Pasierbek (36)

Kamionka Mikołów: Haase- Węgrzyn, Jastrzębski, Moskwa, Pasierbek, Krzywoń, Maicher, Bromboszcz, Glenc, Król, Narożny, Płaczek, Skoczykłoda, Szostok

Heiro Rzeszów: Piszczek, Niemczyk – Gąsior, Sarzyński,  Przybyło, Hady, Sitek,  Pawlak, Warzybok,  Codello,  Fedan