Heiro rozgromiło Stal Mielec w derbach

Heiro Rzeszów w derbowym spotkaniu 10. kolejki 1. ligi futsalu nie pozostawiło złudzeń rywalowi ze swojego lokalnego podwórka i aż 10-3 pokonało Stal Mielec do przerwy podopieczni Piotra Ożoga prowadzili już 5-0.

Wynik spotkania na korzyść Heiro Rzeszów już w drugiej minucie spotkania płaskim strzałem otworzył Paweł Hady. Siedem minut później błąd w wyprowadzeniu piłki przez obrońcę Stali Mielec z zimną krwią wykorzystał Eryk Sarzyński, który położył bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Minutę później do siatki piłkę piętką ponownie skierował Sarzyński, któremu dogrywał Bartłomiej Przybyło. Cztery minuty po bramce Sarzyńskiego najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Sebastian Fedan, który podwyższył prowadzenie „Podkarpackich Dzików”. W ostatniej minucie pierwszej części gry piłkę do pustej bramki skierował Karol Wilk, któremu sytuacje świetnie wykreował Karol Moszczyński. Drużyna Stali również miała swoje okazje w pierwszej części spotkania lecz albo brakowało szczęścia albo w bramce dobrze spisywał się Dominik Niemczyk.

Tuż po przerwie goście pokazali, że nie zamierzają zwalniać tempa a piłkę po odbiciu od słupka do bramki skierował Przybyło. Jedenaście minut przed końcem meczu do głosu doszli zawodnicy z Mielca a pierwszą bramkę zdobył Damian Bożek, który jako pierwszy dopadł do piłki odbitej przez Rafała Piszczka. Minutę później Przybyło wykorzystał fakt, że gospodarze wycofali bramkarza i celnym strzałem przez całe boisko podwyższył wynik meczu. Kilka sekund później wyczyn kapitana Heiro powtórzył Michał Gąsior. Trzy minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Paweł Hady. Na cztery minuty przed końcem meczu dobrze rozegrany rzut wolny gospodarzy na bramkę zamienił Dawid Stypa czym zmniejszył rozmiary porażki zespołu z Mielca. Na chwilę przed końcem błąd defensywy Heiro wykorzystał Bartłomiej Miazga. Wynik spotkania w ostatniej akcji meczu na 10-3 dla Heiro ustalił Gąsior.

KF Stal Mielec – Heiro Rzeszów 3-10 (0-5)

0:1  Paweł Hady (3)
0:2  Eryk Sarzyński (9)
0:3 Eryk Sarzyński (10)
0:4 Sebastian Fedan (14)
0:5  Karol Wilk (20)
0:6 Bartłomiej Przybyło (21)
1:6  Damian Bożek (29)